GAL Confluiențe Moldave

Știri și evenimente

România curată! Let\'s do it, Romania!
11-09-2018

România curată! Let\'s do it, Romania!

În data de 15 septembrie 2018 vă așteptăm să participați la cea mai importantă mișcare civică de ecologizare a țării! Întâlnirea va avea loc la sediul Primăriei, de unde vom pleca în întraga comună. Let's Do it, Romania!

Zilele Comunei Letea Veche
05-09-2018

Zilele Comunei Letea Veche

Primăria comunei Letea Veche și Consiliul Local Letea Veche vă invită, în zilele de 08.09.2018 și 09.09.2018, la sărbătoarea Zilele Comunei Letea Veche. Evenimentul se va desfășura la Baza sportivă Letea Veche, iar spectacolele vor începe la orele 15:00. Vor susține recitaluri interpreți înrdrăgiți precum Ștefan Enășel, Laura Olteanu, Anastasia Lazariuc, Mirabela Dauer și mulți alții. Vă așteptăm cu drag!

Anunț recrutare - Consilier II, Compartiment Recuperări Creanțe
03-09-2018

Anunț recrutare - Consilier II, Compartiment Recuperări Creanțe

UAT comuna Letea Veche anunță organizarea unui concurs în data de 24.09.2018, pentru ocuparea funcției contractuale de consilier II - perioadă determinată de 1 an, cu posibilitatea de transformare în nedeterminată - în cadrul Compartimentului Recuperări Creanțe.

Anunț depunre cereri pentru lemn de foc
03-07-2018

Anunț depunre cereri pentru lemn de foc

În vederea alcătuirii volumului, pentru comuna Letea Veche, a materialului lemnos necesar încălzirii populației în sezonul răcoros 2018-2019, vă solicităm să depuneți cererile aferente, la secretariatul Primăriei Letea Veche, în decursul lunii iulie 2018.

Ofertă angajare în domeniul construcțiilor
29-06-2018

Ofertă angajare în domeniul construcțiilor

Firmă cu domeniu de activitate în construcții este interesată în angajarea a 100 de muncitori pentru un proiect de anvergură. Detalii se regasesc in adresa atasată. Mult succes!

Înștiințare CEC Bank
21-06-2018

Înștiințare CEC Bank

Începând cu luna iunie 2018, CEC Bank vine în întampinarea contribuabililor persoane fizice, prin extinderea modalităților de plată, făcând posibilă încasarea taxelor și impozitelor în numerar, la ghișeele Băncii.

ANUNȚ Centrul Militar Județean Bacău
03-05-2018

ANUNȚ Centrul Militar Județean Bacău

Centrul Militar Județean Bacău anunță că procesul de recrutare a rezerviștilor voluntari ai Armatei Române, pentru anul 2018, se desfășoară până la data de 8 iunie, cu activitățile de selecționare a candidaților care doresc să încadreze funcții de ofițeri, maiștri militari, subofițeri, soldați și gradați rezerviști militari.