GAL Confluiențe Moldave

Anunț depunre cereri pentru lemn de foc
03-07-2018

Anunț depunre cereri pentru lemn de foc

În vederea alcătuirii volumului, pentru comuna Letea Veche, a materialului lemnos necesar încălzirii populației în sezonul răcoros 2018-2019, vă solicităm să depuneți cererile aferente, la secretariatul Primăriei Letea Veche, în decursul lunii iulie 2018.

Ofertă angajare în domeniul construcțiilor
29-06-2018

Ofertă angajare în domeniul construcțiilor

Firmă cu domeniu de activitate în construcții este interesată în angajarea a 100 de muncitori pentru un proiect de anvergură. Detalii se regasesc in adresa atasată. Mult succes!

Înștiințare CEC Bank
21-06-2018

Înștiințare CEC Bank

Începând cu luna iunie 2018, CEC Bank vine în întampinarea contribuabililor persoane fizice, prin extinderea modalităților de plată, făcând posibilă încasarea taxelor și impozitelor în numerar, la ghișeele Băncii.

ANUNȚ Centrul Militar Județean Bacău
03-05-2018

ANUNȚ Centrul Militar Județean Bacău

Centrul Militar Județean Bacău anunță că procesul de recrutare a rezerviștilor voluntari ai Armatei Române, pentru anul 2018, se desfășoară până la data de 8 iunie, cu activitățile de selecționare a candidaților care doresc să încadreze funcții de ofițeri, maiștri militari, subofițeri, soldați și gradați rezerviști militari.

03-05-2018

Activități de curățare și igienizare a pășunilor și albiile râurilor

Vă invităm în data de 05.05.2018, începând cu ora 09:00, să participați la acțiunea de curățenie și igienizare a pășunilor și a albiei Siret Bistrița, pentru a evita poluarea mediului inconjurător, de pe raza comunei Letea Veche!

18-04-2018

INFORMARE Compania Regionala Apa Bacau

SC Compania Regionala de Apa Bacau SA aduce la cunostinta cetatenilor localitatii LETEA VECHE ca, incepand cu data de 09.03.2018 este permisa conectarea la caminele de racord realizate la noile retele de canalizare.

16-04-2018

Invitatie sesiune de prezentare GAL

Asociatia Grupul de Actiune Locala "Confluente Moldave" prezinta in data de 18 aprilie 2018, ora 10:00, in sala de sedinte a Primariei Nicoale Balcescu, sesiunea de prezentare a Masurii 1/1A "Sprijin pentru infiintarea si promovarea formelor asociative in GAL Confluente Moldave"

02-04-2018

Anunț colectare deșeuri în perioada sărbătorilor pascale

Întrucât ziua de 09.04.2018 este declarată zi nelucrătoare, SC SOMA SRL BACĂU aduce la cunoștința locuitorilor comunei Letea Veche faptul că activitatea de colectare și transport a deșeurilor menajere de pe raza comunei nu va fi efectuată, urmând ca activitatea să fie reluată începând cu data de 16.04.2018, conform graficului stabilit.